Гаряча лінія Донбас СОС – голос та душа організації.
Саме з гарячої лінії почалася наша історія – оперативна координація допомоги постраждалим.
В листопаді 2014 року гаряча лінія почала функціонувати як безкоштовний кол-центр 0 800 309 110.
З березня 2015 гаряча лінія функціонує в рамках проекту Міжнародної організації з міграції, що фінансується в рамках проекту Європейського Союзу «Всебічна стабілізаційна підтримка ВПО та постраждалого населення в Україні»
Наразі безкоштовна Гаряча лінія Донбас СОС надає інформаційно-консультаційні послуги близько 100внутрішньо переміщеним особам (ВПО) щодня по всій Україні та цивільному населенню із територій, непідконтрольних державній владі.
Принципи роботи Гарячої лінії Донбас СОС:
Безкоштовність
Конфіденційність
Індивідуальний підхід
21 січня 2020 року запрацювала в тестовому режимі Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності https://osvita.diia.gov.ua/. Офіційний запуск онлайн-платформи відбудеться 30 січня.
Кожен українець відтепер має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обраний інноваційний формат — освітні серіали. На онлайн-платформі доступні три освітні серіали: базовий серіал із цифрової грамотності, серіал із цифрової грамотності для вчителів і серіал для батьків «Онлайн-безпека дітей».
Запрошеними гостями освітніх серіалів із цифрової грамотності стали українські зірки: акторка, телеведуча, народна артистка України Ольга Сумська; телеведуча, громадська діячка, перший в Україні Почесний Посол Фонду ООН у галузі народонаселення Марія Єфросініна; українська телеведуча Надія Матвєєва; український режисер Руслан Ханумак.
При розробці освітніх серіалів спирались на загальноєвропейські стандарти викладання та оцінки цифрової компетентності. Зокрема, базовий серіал із цифрової грамотності спирається на Рамку цифрової компетентності для громадян DigComp. В основі серіалу з цифрової грамотності для вчителів — Європейська рамка цифрових компетенцій для освітян DigComp Edu.
На онлайн-платформі є тест на загальну цифрову грамотність, який допоможе визначити можливі прогалини в знаннях. Також після кожної серії освітнього серіалу передбачене тестування. А після перегляду всіх серій освітнього серіалу, за результатами фінального тестування, видається електронний сертифікат.
Поступово на онлайн-платформу додаватимуться нові освітні серіали впродовж кожного року. Планується запустити спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle курси, курси нових цифрових професій. Ці курси будуть розраховані на більш просунутих користувачів цифрових технологій.
Освітні серіали з цифрової грамотності розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, CFC Big Ideas. Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize.
Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.
Нагадаємо, що в планах уряду — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки.
|